Adiabatické chlazení v průmyslovém prostředí

Vodní mlha k průmyslovému chlazení, zvlhčení i osvěžení prostředí

Systémy s vodní mlhou je vhodné instalovat pro klimatizování velkých vnitřních prostor, protože přinášejí významné snížení energetické spotřeby

Klimatizace velkých průmyslových skladů a hal včetně těch, kde je třeba pracovat s otevřenými dveřmi a okny, byla až dosud nemožná konvenčními klimatizačními systémy. Dnes se však mlžící systémy staly ideálním řešením pro chlazení velkých prostor (průmyslové přístřešky, garáže, výrobní haly) nebo odvádění vysokých emisí tepla z průmyslových procesů (slévárny, výrobní zařízení). Adiabatický děj lze také kombinovat s regulací vlhkosti ke zvýšení produktivity v konkrétních odvětvích (papír, dřevo, textil). 

Voda je emitována pod tlakem až 70 Bar speciálními patentovanými tryskami na vodní mlhu, které jsou schopny generovat velmi jemné kapičky, menší než 10 mikrometrů. Vzniklý opar je okamžitě absorbován vzduchem bez smáčení povrchů a předmětů v ochlazovaném prostoru

Výsledky jsou významné: nízké náklady na instalaci a provoz, okamžitá efektivnost, chladící efekt působí pouze v oblastech kde je požadován, instalace vysokotlaké vodní mlhy či větráků s vodní mlhou je možná v uzavřeném, polootevřeném a zcela otevřeném prostoru / objektu.  

Výhody vodní mlhy pro průmyslové chlazení

  • Zvyšují celkovou produktivitu zaměstnanců
  • Klimatizace v lokalizovaných oblastech zájmu
  • Omezují prach, plyny, dýmy a jiné škodlivé emise
  • Okamžité snížení teploty
  • Náklady na instalaci snížena až o 75 % proti konvenčním systémům
  • Značné úspory energie
  • Snadná a levná údržba
  • Snižuje tepelnou zátěž (viz pravidla ES)

Vodní mlhu je možné využít i k předchlazení již nainstalovaných klimatizačních jednotek. Tento způsob chlazení vodní mlhou zajistí snížení energetické zátěže a tím daleko ušetří provozní náklady. Více o adiabatickém chlazení výměníků si můžete přečíst v našem článku na blogu.

Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoliv dotazem

Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoliv dotazem

infocom@infocomtech.cz

Nebo na čísle

+420 725 647 480

Vodní mlha pro průmyslové využití
Vodní mlha pro průmyslové využití
Snížení prašnosti vodním mlžením
Snížení prašnosti vodním mlžením
Adiabatické chlazení pracovišť
Adiabatické chlazení pracovišť