Vysokotlaká vodní mlha a produkty k vodní mlze

Na jakém principu funguje vysokotlaká vodní mlha?

Systém vysokotlaké vodní mlhy pracuje na principu atomizace vody na mikročástice vodní mlhy, která se 100% odpaří. Využívá se adiabatického jevu, kdy mikročástice vody rychle přijmou tepelnou energii okolí, prudce se odpaří a tím okolní vzduch ochladí. Za vhodných podmínek - tedy kombinací vzdušné vlhkosti a teploty je možné snížit teplotu okolí až o 12 °C. Atomizace vody se dosahuje pomocí vysokotlakých čerpadel s pracovním tlakem 60 - 100 barů a mlžných trysek s Anti-Drip systémem. Trysky na vodní mlhu nabízíme v průměrech 15 - 20 - 30 nebo 40 mikronů podle druhu použití. Mlžící systém je ekonomicky nenáročný na provoz s extrémně rychlou návratností investice. Systémy vysokotlaké vodní mlhy lze využít například pro chlazení restauračních zahrádek, nebo hotelových komplexů. Adiabatickým chlazením je možné zpříjemnit prostředí zaměstnancům v průmyslových zařízeních. Vodní mlžiče je ale možné využít i pro zvlhčování prostředí ve skleníku, kde jsou rostliny nebo též ke snížení tepelné zátěže zvěři.

Produkty vysokotlaké vodní mlhy

Trysky na vodní mlhu a ostatní instalační příslušenství

Sortiment instalačního příslušenství na vodní mlhu je velmi široký a zahrnuje řady vysokotlakých potrubních systémů (plastové, nerezové) dimenzované dle aplikace, speciálních mlžných trysek (od 15 do 40 mikronů) a fitinek. Mlžících trysek je nepřeberné množství a jejich využití také. V naší nabídce se nacházejí mlžící trysky se spotřebou pouhých 0,046 l/min. 


Vysokotlaká čerpadla na vodní mlhu

Široké spektrum vysokotlakých čerpadel na vodní mlhu zahrnuje standardní komerční a rezidenční čerpací jednotky, které pracují s tlakem 60-100 bar. Nabídneme vám čerpadlo na míru dle konkrétní aplikace vodní mlhy a jejího umístění. Vysokotlaká čerpadla jsou konstruována s ohledem na dlouhou životnost, minimální provozní údržbu a především na vysokou užitnou hodnotu. Pro rozsáhlejší systémy vodní mlhy je možné použít jedno vysokotlaké čerpadlo a s pomocí řídicí jednotky střídavě mlžit několik menších sekcí. V naší nabídce máme také zařízení s mikroprocesorovým řízením a GSM ovládáním systému.


Ventilátory s rozprašovačem vody pro trvalou instalaci

Dodávané ventilátory s rozprašovačem vody jsou navrženy především z hledisek kvality a užitné hodnoty, trvanlivosti a efektivního výstupu. V naší nabídce naleznete ucelenou řadu ventilátorů s vodní mlhou, které lze přizpůsobit téměř pro jakékoli prostředí. Pomocí mlžících ventilátorů dosáhnete příjemné okolní teploty, která může klesnout až o 17 ° C, aniž by zůstávala zbytková vlhkost.


Stojanové a mobilní ventilátory s rozprašovačem vody

Přenosné chladicí ventilátory s vodní mlhou mohou být použity jako samostatné chladicí jednotky nebo v kombinaci se satelitními ventilátory. Pro vaše konkrétní potřeby a lokalitu vytvoříme flexibilní a přenosné řešení chlazení. Naše přenosné rozprašovací ventilátory jsou dodávány s vhodně dimenzovaným modulem kompresorové jednotky. Napojení na zdroj vody je snadné a nenáročné na instalaci. Připojení realizujeme během několika minut.


Zajímá vás cokoli z oblasti vysokotlaké vodní mlhy nebo máte zájem o konkrétní produkt? Napište nám prostřednictvím kontaktního formuláře a my se vám ozveme zpět.

Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoliv dotazem

infocom@infocomtech.cz

Nebo na čísle

+420 725 647 480