Vodní mlha pro živočišnou výrobu

Využití vodní mlhy v živočišné výrobě k osvěžení vzduchu a zvýšení produktivity

Hospodářská zvířata stejně jako lidé se cítí dobře a jsou více produktivní v komfortním prostředí. Vodní mlha účinně redukuje teplo a stres a tak zvyšuje produktivitu. 

Mlžící systém zajišťuje tepelnou úlevu před stresem pro všechny druhy drůbeže. Výsledkem je výrazně nižší úmrtnost chovu. Přehřátí organismu ptactva může totiž mít fatální důsledky. Nevystresovaní brojleři se pravidelně krmí a rostou. Nosnice produkují větší množství a vyšší kvalitu vajec. Efekt pro chovatele je evidentní - vyšší produktivita a kvalita chovu.

Skot též trpí v horkém prostředí. Tepelná zátěž může mít nepříznivý vliv na dojivost, úbytek tělesné hmotnosti a vývoj chovu.  

V odvětví chovu prasat vodní mlha zvyšuje chuť prasnic ke krmení, což zvyšuje produkci jejich mléka. Selátka utěšeně přibírají a protože prasnice neztrácí na váze ani v době odstavení, narůstá velikost vrhů. V neposlední řadě komfortní prostředí umocňuje sexuální aktivitu a kvalitu spermatu. Eliminace únavy z horka u jatečných zvířat má pozitivní efekt na přírůstky hmotnosti. 

Matka příroda lidem i koním velí v přílišném horku zpomalit, tedy snížit výkon. Pokud však toto pravidlo ignorujete příliš dlouho, může dojít k přetížení organismu v důsledku jeho přehřátí. Ale závody a přehlídky se konají za každého počasí. Pokud požadujeme od našich koní špičkový výkon i za horkých dní, měli bychom jim poskytnout tak vybavené ustájení, aby překonali i zátěž z vysokých teplot a snadno se po výkonu aklimatizovali. Vhodným řešením je vybavit ustájení vysokotlakovou vodní mlhou.

K ochlazování živočichů je možné využít větrák s vodní mlhou nebo mobilní či statické ventilátory s rozprašovačem vody.

Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoliv dotazem

Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoliv dotazem

infocom@infocomtech.cz

Nebo na čísle

+420 725 647 480

Vodní mlha k odstranění zápachu
Vodní mlha k odstranění zápachu
Vodní mlha k udržení vlhkosti
Vodní mlha k udržení vlhkosti
Vodní mlha k ochlazení prostoru
Vodní mlha k ochlazení prostoru