Průmyslové chlazení vodní mlhou

20.02.2020

Zamlžovací systémy je vhodné instalovat pro klimatizování a chlazení velkých vnitřních prostor. Významným přínosem je vysoká účinnost a nízká energetická náročnost.

Klimatizace velkých průmyslových skladů a hal včetně těch, kde je třeba pracovat při otevřených dveřích a oknech, byla až dosud nemožná konvenčními klimatizačními systémy. Dnes se však pomocí aplikace vodní mlhy staly ideálním řešením pro chlazení velkých prostor (průmyslové přístřešky, garáže, výrobní haly) nebo odvádění vysokých emisí tepla z průmyslových procesů (slévárny, výrobní zařízení). 

Adiabatický chladicí efekt lze také kombinovat s regulací vlhkosti vzduchu a proto pomáhá vytvářet příjemné pracovní prostředí. To vede ke zvýšení produktivity zaměstnanců. Technologické opodstatnění aplikace zamlžování vodní mlhou má své důvody v konkrétních odvětvích (papír, dřevo, textil) - regulovaná vlhkost a mimo jiné i eliminace statické elektřiny. Voda je emitována pod vysokým tlakem speciálními patentovanými tryskami, které jsou schopny generovat velmi jemné kapičky, menší než 10 mikrometrů. Vzniklý opar je okamžitě absorbován vzduchem bez smáčení povrchů a předmětů v ochlazovaném prostoru. Zajímavým efektem pro prašné provozy je schopnost na vodní mlhu velmi účinně navázat drobné prachové částice a tím vzduch pročistit.

Oblasti použití mlžícího systému vodní mlhou - zvlhčování

Dřevozpracující průmysl, strojírenství, výroba nábytku, tiskárny, textilní průmysl, potravinářský průmysl, elektrotechnický průmysl, lisování plastů, odpadové hospodářství, zvýšení účinnosti chladicích zařízení (sklady, průmyslové haly, komerční budovy - např. kanceláře, obchodní centra, administrativní budovy)