Osvěžte a zpříjemněte prostředí vaší provozovny vodní mlhou. Zákazníci budou nadšeni!

05.04.2022

Provozujete restauraci, kavárnu, hotel či jiné ubytovací zařízení, sportovní centrum nebo jakýkoliv jiný podnik, kde je v létě nepříjemné horko? Vaši klienti se raději přemisťují do stínu nebo do vnitřních prostor? Zajistěte jim příjemnější pobyt elegantním a moderním způsobem. Instalujte do své provozovny vodní mlhu, která prostředí ochladí a zároveň i osvěží. Mimo jiné s vodním mlžením budete mít konkurenční výhodu. A jaké jsou tedy přednosti a možnosti vodních mlžičů

Ventilátor s vodní mlhou na terasu
Ventilátor s vodní mlhou na terasu

Vodní mlha pro ochlazení i osvěžení ovzduší

Vodní mlhou na terase docílíte snížení teplotních hodnot ve slunných dnech. Pomocí mlžného systému je možné i prostředí pročistit a zvlhčit, což je vhodné především tehdy, kdy je velmi nízká vzdušná vlhkost. Při nízké vzdušné vlhkosti dochází k bolestem hlavy a nepříjemně se člověku dýchá. Vodními rozprašovači se toto eliminuje a hostům je daleko příjemněji v daném prostředí. Vysokotlaká vodní mlha funguje na bázi odpařování mikronových částic, které prostor ochladí až o 12°C při nejlepších okolních podmínkách. Díky mikro částicím vodní mlhy se dokáže téměř okamžitě odpařit a tím ochladí prostředí rozpálenou terasu či předzahrádku. Vodní mlha mimo jiné zpříjemňuje prostředí i od otravné havěti, jako jsou komáři, takže hosté mohou v poklidu sedět a nejsou otráveni nepříjemným oháněním se.

Využití vodní mlhy

Vodní mlžiče je možné využít téměř kdekoli, kde se opírá sluníčko nebo kde je nízká vzdušná vlhkost. Vodní mlhu lze instalovat napevno, ale též je možné pořídit mobilní ventilátory s vodní mlhou, se kterými je lehká manipulace. Tyto mobilní vodní rozprašovače je tedy možné postavit tam, kde je největší horko nebo kde se zrovna nachází nejvíce hostů. Vodní mlha představuje využití například i na sportovních akcích či jiných festivalech, kde zpříjemňují a osvěžují okolí nejen sportovcům, účinkujícím, ale též divákům. Pomocí vysokotlaké vodní mlhy je tedy možné vytvořit ochlazovací zónu například u stánků s občerstvením nebo u zábavné zóny, kde se shlukuje nejvíce návštěvníků. K takové ochlazovací zóně jsou vhodné venkovní rozprašovací brány nebo mlžné stěny, které mají několik zabudovaných speciálních trysek na vodní mlhu. Vodní mlhovače eliminují i pyl a prašnost, tudíž je možné díky nim zpříjemnit prostory i alergikům. Nejvíce rozšířená vysokotlaká vodní mlha je však na zahrádkách či terasách restaurací a kaváren, kde zpříjemňují posezení hostů. 

Vysokotlaká vodní mlha na pergole
Vysokotlaká vodní mlha na pergole

Vysokotlaká vodní mlha vs. nízkotlaká vodní mlha

Vodní mlhu lze vytvořit dvěma způsoby. Prvním, méně nákladným, ale zároveň ne tolik efektivním způsobem je nízkotlaká vodní mlha, která je dostupná v téměř každém hobby marketu. Tomuto typu nelze nazývat mlha, ale spíše rozprašovač vody s velkými kapičkami vody, které se nedokáží rychle odpařit a zůstávají po nich mokré stoly, židle nebo jakýkoliv povrch. To je velmi nepříjemné pro hosty, kteří si chtějí sednout na předzahrádku nebo terasu. Mokré židle či stoly odradí zákazníky od jejich posezení a po kluzké mokré podlaze mohou ještě uklouznout. Její instalace je poměrně jednoduchá. Stačí ji pouze připojit na vodní řád a pustit do potrubí vodu, která se následně skrze plastové trysky rozprašuje.

Druhým, daleko efektivnějším způsobem, je vysokotlaká vodní mlha. Ta sice funguje na podobném principu rozprašování vody. Avšak rozprašování vody je s jemnými mikronovými částicemi vody pomocí vysokotlakého čerpadla a také pomocí speciálních mlžících trysek. Mikronové částice vody se dokáží rychle odpařit a tím ochladí a osvěží prostor, aniž by byl někdo z hostů mokrý nebo jakékoli zařízení či vybavení v daném prostoru. Instalace vysokotlaké vodní mlhy je o něco náročnější oproti nízkotlakému systému. Je to z důvodu vytváření vysokého tlaku až 70 Bar, pomocí vysokotlakého čerpadla. Potrubí je proto potřeba připevnit na stěnu nebo pergolu. Druhou možností jsou mobilní ventilátory s vodní mlhou, které není nutné instalovat natrvalo a je možné s nimi manipulovat kamkoli.

Hlavní výhody vysokotlaké vodní mlhy

Díky vysokotlaké vodní mlze se efektivně osvěží a sníží teplota, aniž by byl smáčen jakýkoliv povrch. Též se pomocí vodní mlhy zvýší vzdušná vlhkost, kterou je možné zvýšit v interiéru i exteriéru. Mikročástice vodních mlžičů eliminují prašnost a pyl z ovzduší a také odradí poletující hmyz. Instalace vysokotlaké vodní mlhy je možná dvěma způsoby - natrvalo, kdy se instaluje přímo na pergolu, stěnu, sloupy nebo lanko. Druhý způsob jsou ventilátory s vodním rozprašovačem, které jsou buď statické nebo mobilní. Díky vysokotlaké vodní mlze se provozovny dokáží odlišit od konkurence a je velký potenciál zvýšení návštěvnosti podniku.